FLAŞ HABER
 YENİ TÜRKİYE'YE MERHABA

     Müslümanlar'a yapılan zulme karşı sessizliğin kınanarak devam ettiği, fakirin ekmeğe muhtaç hale getirildiği, faizin dünya gerçeği olarak kabul görülmeye devam edildiği, banka borçlarını ödeyemeyen işçilerin intihar ettiği fakat bunların yanında bilmem kaç kilometre yol yapılan 2014 Türkiye'sini geride bırakalı sadece bir ay oldu...

      2015 Türkiye'sine vergilere, elektrik, su ve doğalgaza yapılan zamlarla uyanan asgari ücretli bir işçi olan Vatandaş Ali, yine evini nasıl geçindireceğini düşünerek evden çıktı. İşe gitmek için otobüse binmesi gerekiyordu ve bunun için durağa doğru yürümeye başladı. Borçlu olduğu bankanın önünden geçen Ali,faizler sebebiyle her gün katlanan borcu aklına gelince bankacılık sistemine bela okuyup yoluna devam etti. Biraz daha yürüdükten sonra otobüs durağına geldi. Soğuk bir kış sabahı evine ekmek götürmek için o inşaata gitmek zorundaydı. Beklediği otobüs geldi ve Ali'nin yirmi beş dakikalık yolculuğu başladı. Otobüsteki yaşlı teyzelerin konuşmalarına kulak misafiri oldu Ali. Teyzelerden biri şöyle diyordu: "Kış günü şu kaldırımdaki çiçekleri dikmeyi bile ihmal etmemişler. Bu hükümet çok çalışıyor." diyordu yaşlı teyze. Ali yaşlı teyzenin söylediklerini duyunca yollara dikkat etti. Gerçekten yollar da çok düzgündü. Hiç eskisi gibi değildi. Ali: "Adam kaç kilometre yol yaptı. Bu adam olmasaydı da bir başkası olsaydı Türkiye bu kadar söz sahibi de olamazdı helal olsun" dedi. Ali bunları düşünürken otobüs Ali'nin ineceği durağa gelmişti. Ali her sabah olduğu gibi yine inşaata girdi ve işinin başına geçti. 

      İşte 2015 Türkiye'sinden bir kesit. 2014 ile arasında pek bir fark yok gibi görünse de gerçekler böyle değil. Türkiye'de milyonlarca insan yollara bakadursun, 2015 Türkiye'sinde 10 bin 364 kişi milyonerler sınıfına geçiş yaptı. Peki biz soruyoruz bahsedilen binlerce insan kimin parasıyla milyoner oluyor? Asgari ücrette hiçbir artış yok gibi iken memurun ödediği vergiler kimin cebine gidiyor?

İnsanlar üzerinde oynanan algı oyunu soru bile sordurtmuyor. Sorunumuz soru sormamakta. Bir kişi soru sorsa iki kişi cevabını arayacak. Algıları farklı yöne çekmeye çalışanlar da bunun farkındalar ki soru sormayan bir millet hedefliyorlar.

Çoğu insan bahsettiğimiz haberi televizyonundan izliyor ama kulak arkası ediyor. Çünkü Türkiye'de yol var, yeni hastane var fakat asıl önemlisi şudur ki:

 Rakamlarla beyni kurcalanan ve kandırılan bir halk var. 

İnsanların kafası milyonlarca liralık hastane, yol, okul yapım maliyetleriyle meşgul ediledursun öte yanda o rakamların küsüratları başkasını mesut ediyor. Tabir-i caizse işin kaymağını hak etmeyenler yiyor. Bu durum bize "Bu işin kaymağı burada değil ahirette yenir." diyen Mücahidi özletiyor, aratıyor... 

Evet. Yıl 2015 Üzerinde oynanan oyunu fark etmeyen halkımız ekmeğini taştan çıkarmaya devam ediyor. Ancak korkulur ki yakın zamanda ekmek parasını çıkartacak bir taş bile kalmayacak. Çünkü Yeni Türkiye'de taş taş üstünde konmayıp yol yapılacak.

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
TRAPA 6 yıl önce

yeni Türkiye kavramı hafife alınmayacak kadar mühim bir meseledir. Emperyalist, kapitalist ve Siyonist ailelere (Rockefeller, Bilderberg ve Rotschild gibi Osmanlıyı yıkanlar) bağlı olan medya kuruluşlarının (BBC CNBC Fox Reuters vs vs) "yeni Türkiye" adlı projenin sahiplerine saldırdıklarını hepimiz görmekteyiz. Ve bunlar aynı ayna Yeni dünya düzeni adlı projenin sahipleridir. Türkiye'nin dışında bile yeni Türkiye'ye sahip çıkan müesseseler var iken (Filistin, Balkanlar, Fas, Cezayir, Mısır kisacasi ümmet) nasıl olur da bizler kendimiz ile savaşmaya devam ederiz? Çok karmaşık oldu ama söyle izah edeyim: siz burada yeni Türkiye yi çok basit unsurlar ile eleştirirken, ummeti Muhammede saldıran yeni dünya düzeni adlı projenin sahiplerinin ekmeğine bal yağ herşeyi sürmüş oluyorsunuz. Bir savaş mevcuttur. Tarafınızı secin: yeni dünya düzeni mi yoksa osmanli bakiyesi olan yeni Türkiye mi?

banner184