FLAŞ HABER

Sen anadolusun..

15 Temmuz 2016 ilgili darbe. Fevkalade berbat görüntüler izledik. Boğaz köprüsünün kesilmesinden başlayın, Beykoz'da halk ile girişilen çatışmalar, Meclisi bombalamaları, Genelkurmay Başkanlığını zaptetmeleri, Emniyete saldırmaları, vs. v.s.

Ben bir darbe girişiminin tüm esaslarını, unsurlarını değerlendirecek durumda değilim. Var elbette sözlerim ama benim sözümün bir önemi yok. Bunu stratejisiler yeterince değerlendirecektir. Benim de  öğreneceğim şeyler olacaktır.

Bu kadar sınavların olduğu ve sınavlarla elemeciliğin olduğu eğitim sisteminde, sınav sorularının bir gerekçeyle sızdırıldığı zamanlar  yaşanmışsa, gerçekten o hakları elde etmeye yakın öğrencilerimizin ruh hallerini düşünmek istemem bile. Ciddi manada bir kırılma denebilir bunun için.

   Uy havar!

   Muhammed, İsa aşkına,

   Yattığın ranza aşkına,

   Deeey, dağları un eder Ferhadın gürzü!     

   Benim de boş yanım hançer yalımı

   Ve zulamda kan - ter içinde asi,

   He desem, koparacak dizginlerini

   Yediveren gül kardeşi bir arzu

   Oy sevmişem ben seni...

 

Bu şiir nerden girdi diyebilirsiniz. Sevda varsa yetenekleriniz sizi başka  yollar  bulmaya itecektir. Var hala, umut var.

 

Biliyorum  bu  darbe geçmiş ve gelecek umutlarımıza yapıldı lakin sevmişsek aşabileceğimiz engellerimiz olacaktır. Aşacağız elbette.

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner184