Sağlık Haberleri Tümü

Tıpta İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri

Kocaeli’de Tıpta İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri Gerçekleştirildi

 Kocaeli’de İl Sağlık Müdürlüğü tarafından,  kamu ile kamu-özel işbirliği çerçevesinde hizmet veren sağlık kurumları yöneticileri ile iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarına yönelik “Tıpta İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri” düzenlendi. Yoğun katılımın sağlandığı seminere ilimizdeki kamu hastaneleri idarecileri, işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanları ile çevre illerden  misafir katılımcılar yer aldı.

 

17 Ocak Perşembe günü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen seminerde açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “Bugün Sağlık Bakanlığımızın son yıllarda çok önemsediği İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda önemli bilgiler aktarılacak olan önemli bir seminerde bir aradayız. Ülkemizde son yıllarda özellikle teknik konularda ciddi gelişmeler yaşanıyor. Bizde tıp alanında bu tarz çalışmalara öncülük etmekteyiz. İnşallah önümüzdeki dönemde tıpkı kalite çalışmalarımızda olduğu gibi bu alanda da ciddi başarılar kaydedeceğiz” dedi.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği konusunun çok ciddi ve disiplin gerektiren idari bir konu olduğunu vurgulayan Ergüney “Belki bizlere çok basit gibi gelen bir kural bile insan hayatını etkileyebiliyor. Seminerimizin bundan sonra  yapılacak çalışmalara öncülük edeceğini düşünüyorum. Özellikle KOÜ, Ticaret Odası ve Sanayi odası gibi kurumlarımızla ortaklaşa çalışmalar yapmak istiyoruz. Seminerin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

 

Açılış konuşmalarının ardından; Kocaeli Üniversitesi Halk Sağlığı ABD Doç. Dr. Çiğdem Çağlayan, SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Op. Dr. Çağrı Tiryaki, İl Sağlık Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Nesrin Özmen, İzmit Seka Devlet Hastanesi Sivil Savunma Uzmanı Nilüfer Mostura ve İl Sağlık Müdürlüğü Kalite Birim Sorumlusu Leyla Eralp tarafından katılımcılara önemli bilgiler aktarıldı.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu,  Uygulama ve Çalışanların Maruz Kaldığı Riskler, Çalışan Sağlığı Ve Meslek Hastalıkları, Hastane Afet Planları Ve Acil Durum Yönetimi İle Kalite Standartları Bakışı ile İSG Hizmetlerinin önemi konularının yer aldığı seminer katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi. 

 Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz