FLAŞ HABER
 Kim miyiz, biz?

“Kazanımlarımızı iyi muhafaza ederiz, konumlarımızı muhafaza etmekte üstümüze yoktur” türündeki tanımlamalardan rahatsızlık duyanlarız, biz.

Ayasofya, Siyonizm, büyük şeytan Amerika, başörtüsü, faiz sistemi, vesikalılar ve önce ahlak ve maneviyat söylemleriyle 90 ları anlamlı kılanların bugünkü versiyonlarıyız yani.

Geleneğin, teamülün, süreklilik arz etmesi gereken ahlaki yapının ve alışkanlıkları devam ettirmenin muhafazakârlığın ayrılmaz parçaları olduğunu bilmek bile gereksizdir bizim için. Kısaca anlamını bilmeden de, gereklerini ifa etmeden de muhafazakâr oluruz biz.

Nişanlısı peçeli, siyasete mesafeli radikal efsanelerdik bir zamanlar mesela biz. Ama artık havalı gözlükleriyle ve renk cümbüşü kıyafetleriyle 4x4 ten konfora inen tesettür abidesi eşleri hazmedebilme yeteneğimiz var bizim. “Siyaset şirktir” nakaratını, politika labirentlerinde unutmamıza ne kadar da benziyor değil mi?

Biz zamanlar pardösünün İslamiliğini tartışanlar olarak, başörtüsünün yırtık kot pantolon gibi bir farkındalık aksesuarına dönüşmesini artık yadırgamayanlarız, biz.

Yemek yerken “tabağı sünnetlemek” gibi acayip bir kültürün insanı olmaktan kurtulduk mesela biz. Yer sofrasını masaya yükseltmekten maada, sağ elde bıçağımız sol elde kesilen eti mideye aktaran çatalımız var artık bizim. Tabakta bıraktıklarımıza takla atacak dünya sakinlerini, bırakmadığımız etler nasıl unutturmasın ki?

Dün 5-6 günde otobüsle hicaza gitmeyi ayrıcalık sayan, bugün 15-20 bin dolarlık 10 numara 5 yıldız otellerde lüks umre yapanlarız artık, biz. Çok geliştik, çok. Geçmişle kıyas ne mümkün? Hele Kâbe dekorlu bir fotoğraf da paylaştık mı feysimizde, muhafazakârlığın dibini bulduk demektir. Nafile ibadetin gizliliği, muhafazası, ne ki? Ne mutlu ruhu arınan bize…

Lafın kısası, birkaç örnekle dahi muhafazakarlığı özetlenebilecek bir seçkin topluluğuz biz.
Bize derler muhafazakâr. 
Kazanımlarımızı, konumlarımızı iyi koruruz, biz. 
Çıtamız asla irtifa kaybedemez bizim. Gerekirse parayla imtihanda sınıfta çakar, çıtayı asla düşürmeyiz biz. 
Kapital bozdu bizi diyenler, bilin ki çıtasızdırlar. Onlara sakın kulak asmayın. 
Yani siz, siz olun, muhafazakârlıktan asla vazgeçmeyin. Benden söylemesi…

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner184