FLAŞ HABER
 BAŞARIYA SIRT ÇEVİRENLER

            Zaman ve fırsat. Başarının olmazsa olmaz ön şartlarındandır. Zamanınız yoksa ya da yetersizse, fırsat (imkan) bulamıyorsanız neyi nasıl yapacaksınız.

            İnsanların pek çoğunun önüne zaman da çıkar, fırsatta. Ama çok azı bu nimetleri değerlendirirler. Çevrenize bir bakın. Başarısı sizleri imrendirecek kaç insan tanıyorsunuz?

            Başarılı olan herkesin mutlaka değerlendirdiği nimetler zaman ve fırsattır. İnsan nefsi zamanı daha sonra da bulabileceği bir imkan olarak görür. Belki istisna sayıda insan tekrar bu imkana kavuşabilir ama çoğu bir daha asla aynı fırsatı yakalayamaz.

            Meşhur sözdür: Gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse.

            İnsan yaşadıkça ömrünü kısaltır, imkanlarını kısaltır. Gücün, sabrın, odaklanmanın, tekrar etmenin en büyük fırsatları gençlik yıllarındadır. Gençliğini değerlendiremeyenlerin yaşlılığında eline geçen zaman ve fırsat belki de sadece keşke sözcükleriyle dolarak geçecektir.

            İnsanın bedeni alışkanlıkları olduğu gibi zihni alışkanlıkları da vardır. 

            Başarının gerektirdiği disiplini, çalışkanlığı, fırsat değerlendirmesini gençliğinde yakalayamayanlar ömürlerini teessüfle geçirmeye mahkumdurlar.

            İş işten geçmeden zamanı değerlendirin, fırsatları başarıya çevirin. Eğer sizden geçtiyse bari çocuklarınıza tembih edin, bu da mümkün değilse torunlarınıza bir imkan tanıyın.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner184