FLAŞ HABER
 NABIZA GÖRE ŞERBET

 

İçinde bulunduğu duruma göre hareket etmek insanın değerinde vardır.Hem kendi nefsi için hem de  başkalarının içinde bulundukları durum için davranış geliştirmek eğer ahlaka,akla aykırı değilse gayet uygun bir davranıştır.

 

     İnsanlar birbirlerinden hemen her konuda farklı yaratılmışlardır. Standart olarak verdiğiniz maddi manevi her konu her insanda farklı sonuçlara yol açacaktır.Bazı kurumsal yapılar insanları da standart başarıya  göre değerlendirmek istemektedirler.Bunun gerekçesi plan yaparken,planı uygularken sonuçlarını doğruya yakın okuyabilmektir.İktisatta,siyasette,askerlikte ne olacağını kestirebilmek son derece önemlidir.Bu kaygıdan dolayı sonuçları da standartta yaklaştırmaya çalışmaktadırlar.Özellikle gelişme  döneminde çocuklar standart eğitim öğretim alırlar ve olumsuz anlamda oldukça farklı tepkiler verebilirler.

Çok başarısızdan  çok başarılıya kadar her bilgi alanında farklı sonuçlara ayrılabilirler. Sakın endişe etmeyin.Daha fazla öğrenerek,mutlaka bilenlere danışarak çocuğunuzu takviye edin.Yetişkin insanda her türlü üretimin sonuçları bir önceki performansına yakındır.Yani daha kolay ölçülebilir.

 

Her insanın biricik özellikler de (sadece o insana özgü ) yaratıldığını ve her türlü  girdi çıktının da o insana özgü olacağını asla unutmayın.İnsanı buna göre değerlendirin.Her olay her insanda farklı algılanacak,farklı değerlendirilecek ve dolayısıyla farklı sonuçlara yol açacaktır.

Standart bir nabza göre şerbet tavrı geliştirmeyin. Her insanın faklı olduğu gibi her olayda her insanda farklı anlaşılacaktır.Nabza göre şerbet  sanıldığı kadar basit bir şey değildir.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner184