FLAŞ HABER
 İnsanın en büyük belalarından biri:Ufkunun dar olması.

Yüce ALLAH her insanda bir çok yetenekler yaratmıştır.İnsanların çoğu yeteneklerinin birçoğunun farkına bile varamadan  ölüp giderler.Farkına vardıkları yetenekleride ancak ufkunun genişliği kadarını değerlendirebilir.Örneğin saatte yüz kilometre hızla gidebilecek bir arabaya bir limit koyup 30 km ile sınırlandırmak gibi, gidebilecek kapasite var ama 30 km' de kısıtlanmış,kilitlenmiş.

     İnsanlar ancak sonsuza kadar ufuklarını açmalılar,böylece kendilerindeki yetenekleri sonsuza kadar kullanabilirler.Elbette sonsuz güçleri olmayacak ama var olan özelliklerini tam kapasiteyle kullanabilirler.Ufuk nasıl açılır sorusunun basma kalıp ve sadece bir tane cavabı yok.

İnsan ufkunu daraltan şeyler bazen genetik bilinç altına bile işlenmiş olarak gelebiliyor.
     
     Çocuk doğduğu andan itibaren ufuk genişliği/darlığı konusunda etkileniyor daha sonra olumlu olanları başarıyla kullanırken olumsuzlardan aynı başarıyla soyutlanıyor.

    Bizim bu makalede anlatmak istediğimiz ufuk darlığının ne kadar zalimce bir şey olduğudur.Üstelik insanın kendi eliyle kendine uyguladığı bir zulüm.

Hırsız insan çalmakla bir kere,bir kaç kere mahrum bırakıyor ama ufukları daraltanlar bir insanı yeteneklerinden ölünceye kadar mahrum bırakıyorlar.
Birazda bu açıdan düşünün.Üstelik ufuk daraltanların neredeyse tamamı en yakın çevreniz!!!
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner184