FLAŞ HABER
 HER KONUDA TAM ANLAŞMA

 

İnsanlar arasında neyi en zor başarırsınız diye bir soru sorsanız vereceğiniz cevap şudur:Her konuda tam anlaşma.Böyle bir şey mucize olmadıkça mümkün değildir.Bunun gerekçesi şudur:Her insan biricik özelliklerde yaratılmış,farklı bir çevrede doğup büyümesi ve bu yüzden her konudaki anlayışının diğer insanlardan faklı olması.

     İnsan nefsi kendisine tam uyan şeyler ister. Şeyler dediğimiz her türlü maddi-manevi unsurdur. Bunlar insan olur,eşya olur,insana ait bir duygu olur,iş olur vesaire.

 

   Halbuki nefsin bu isteği asla gerçekleşmez, gerçekleşemez.

    Eşler birbirlerinden tam uyum yada yüksek uyum beklerler, iş alanında işveren işçiden iş konusunda yüksek uyum bekler…

     Her şeyden önce tam uyumun olmayacağını,olamayacağını bunun sebebinin insanların birbirlerinden farklı yaratılmış olduğunu bilerek işe başlayalım.

    İkinci olarak yüksek uyum konusunda derinlemesine bir araştırma yapmadan doğru şeyi bulmanın mümkün olmayacağını bilelim.Uyumun asla tek taraflı olmayacağını da bilelim.Uyum mutlaka karşılıklı olmalı.Siz karşı tarafın size uymasını beklerken sizde var gücünüzle ona yaklaşmalısınız.Böyle yapmazsanız asla ama  asla başarılı olamazsınız.

    Emrini yerine getirmezse öldürme hakkı bile olan köle sahipleri acaba kölelerinden  tam uyum görebilmişler midir? Kesinlikle sanmıyorum.Askerliğin en büyük özelliği emre koşulsuz itaattir.Hiç bir amir her konuda tam netice alamaz.Lütfen nefsimizden kaynaklanan bu tam uyum zulmünü  unutalım.

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner184